Контрактова площа
 
 
ТОРГУЙ ГЛОБАЛЬНО!
Контрактова площа
 

Експортний контроль в Україні, реєстрація в Державній службі експортного контролю, дозвіл Держекспортконтролю, лист-роз'яснення ДСЕКУ, вимоги експортного контролю, товари військового призначення, товари подвійного використання
Експортний контроль, реєстрація в Державній службі експортного контролю, дозвіл Держекспортконтролю, лист-роз'яснення ДСЕКУ

Державний експортний контроль поширюється не тільки на товари, які експортуються, а й на імпортні товари і транзитні вантажі. Експортний контроль в Україні, який поширюється на величезне число товарів, є одним з найбільш складних видів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) так як вимагає спеціальних знань і технічної експертизи. За порушення правил міжнародних передач підконтрольних товарів, наприклад експорт без реєстрації в Державній службі експортного контролю України або імпорт без дозволу ДСЕКУ (тобто вимог Держекспортконтролю) законодавством передбачена навіть кримінальна відповідальність. Тому нехтувати даним видом контролю не варто.

Міжнародні передачі товарів здійснюються виключно під державним контролем, який забезпечує їх відповідність інтересам національної безпеки, зовнішньої і оборонної політики України. Експорт окремих категорій товарів військового призначення та подвійного використання не допускається до країн, щодо яких ООН встановлено заборону. Забороняються міжнародні передачі ядерної, біологічної та хімічної зброї, матеріалів, обладнання і технологій, спеціально призначених для її створення, передачі товарів, якщо їх здійснення суперечить міжнародним зобов'язанням України, а також у разі відсутності належних гарантій щодо кінцевого використання товарів.

Спеціально уповноваженим органом з питань державного експортного контролю є Державна служба експортного контролю України (ДСЕКУ).

Наші послуги у галузі експортного контролю включають: представлення інтересів клієнтів перед Державною службою експортного контролю України, Міністерством оборони України, Міністерством освіти і науки України та перед будь-якими іншими органами з питань реєстрації як суб’єкта здійснення міжнародних передач товарів, зокрема, військового призначення або подвійного використання та інших товарів, міжнародні передачі яких підлягають державному експортному контролю, акредитації на провадження на постійній та/або професійній основі посередницької діяльності у сфері трансферу технологій, а також одержання дозволів або висновків на експорт (реекспорт), імпорт, тимчасове ввезення (вивезення), транзит товарів військового призначення або подвійного використання або листів-роз’яснень, посвідчень про реєстрацію (свідоцтв), висновків на проведення переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання, проходження попередніх та будь-яких інших експертиз, що можуть вимагатися, створення внутрішньофірмової системи експортного контролю та її державної атестації.

Ми можемо допомогти Вам оперативно одержати такі документи експортного контролю:

Посвідчення Державної служби експортного контролю України про реєстрацію в системі експортного контролю та лист-роз’яснення до нього
Дозвіл Державної служби експортного контролю України на міжнародну передачу контрольованих товарів (військового призначення або подвійного використання)
Імпортний сертифікат
Сертифікат кінцевого споживача
Висновок Служби безпеки України (СБУ) про те, що товари не належать до спеціальних технічних засобів та товарів подвійного використання
Лист-роз’яснення Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

Переглянути рекомендаційний лист нашого клієнта

Якщо Ви бажаєте одержати додаткову інформацію або замовити будь-яку з наведених послуг, будь ласка, пишіть нам info@kpl.net.ua або телефонуйте за номером +380 44 3311136


Більш детальна інформація:

Міжнародні передачі товарів, що підлягають державному експортному контролю

Державному експортному контролю підлягають міжнародні передачі товарів таких категорій:
товари, які відносяться до ядерної діяльності та можуть бути використані у створенні ядерної зброї;
товари, які можуть бути використані у створенні хімічної, бактеріологічної (біологічної) і токсичної зброї;
вироби ракетної техніки, обладнання, матеріали і технології, у тому числі після відповідного доопрацювання, які використовуються або можуть бути використані у створенні ракетної зброї;
товари військового призначення;
товари подвійного використання.

Списки товарів, міжнародні передачі яких підлягають експортному контролю, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Державна служба експортного контролю України проводить експертизу заяв та додатково пред'явлених документів суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, іноземними суб'єктами господарської діяльності на здійснення відповідних міжнародних передач товарів.

За результатами експертизи ДСЕК приймає рішення:
про видачу позитивного або негативного висновку;
на право здійснення транзиту товарів, що контролюються;
на право здійснення тимчасового вивезення товарів за межі України або тимчасового ввезення товарів на територію України;
про надання дозволу на право здійснення міжнародних передач товарів, що контролюються, в тому числі із зазначенням особливих умов передачі, які формулюються в окремому висновку;
про видачу імпортного сертифіката України на товари, що контролюються, або відмову у його видачі;
про продовження дії дозволу на міжнародні передачі товарів.

Дозволи та висновки на право здійснення міжнародних передач товарів

Міжнародні передачі товарів, що контролюються, здійснюються виключно на підставі дозволів і висновків Державної служби експортного контролю України. Дозвіл є підставою для прийняття товару до митного оформлення. Дозвіл і висновок на право здійснення міжнародних передач товарів, що контролюються, можуть бути генеральним або разовим. За рішенням Державної служби експортного контролю України дозвіл може бути надано на термін дії контракту, але не більше як на 3 роки.

Дозвіл і висновок на право здійснення міжнародних передач товарів не підлягають передачі іншим суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності.

Для прийняття рішення щодо можливості надання дозволу і висновку на право здійснення міжнародних передач товарів суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності надсилає до Державної служби експортного контролю України заявку з великим переліком супровідних документів.

Розгляд заяви на отримання дозволу і висновку на право здійснення міжнародних передач товарів, що контролюються, проводиться Державною службою експортного контролю України із залученням, у разі потреби, фахівців інших міністерств, центральних органів виконавчої влади, установ, організацій і підприємств.

Термін розгляду заяв встановлюється залежно від категорії товарів, але не може перевищувати з дня отримання всіх необхідних документів:
45 днів - щодо експорту (реекспорту) товарів військового призначення;
30 днів - щодо експорту (реекспорту) товарів подвійного використання та тимчасового вивезення (ввезення) будь-яких товарів;
15 днів - щодо імпорту та транзиту товарів.
До терміну розгляду заяви не зараховується час, необхідний для отримання від заявника додаткової інформації.

Контроль транзиту товарів

Транзит товарів, які контролюються, через територію України здійснюється за умови отримання суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або іноземним суб'єктом господарської діяльності позитивного висновку Державної служби експортного контролю України.

Для отримання висновку про можливість транзиту товарів суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності або іноземний суб'єкт господарської діяльності надсилає лист з коротким викладом мети звернення, до якого додаються:
заява;
засвідчена копія експортної ліцензії держави-експортера або інший офіційний документ, який містить необхідні відомості для проведення експертизи та прийняття відповідного рішення;
інші документи залежно від категорії товару та держави.

Експертиза в галузі експортного контролю

Проведення Держекспортконтролем експертизи товарів військового та спеціального призначення, а також товарів подвійного використання, внесених до відповідних списків товарів, що підлягають контролю, є обов'язковим.

Висновок державної експертизи є обов'язковим для Держекспортконтролю та інших органів виконавчої влади.

Попередня експертиза в галузі експортного контролю є обов'язковою і проводиться Держекспортконтролем із залученням у разі потреби інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, а також юридичних осіб, які мають на це повноваження Держекспортконтролю.

Для проведення попередньої експертизи товарів, що підлягають контролю, суб'єкт підприємницької діяльності подає лист, до якого додає:
заява;
засвідчені нотаріально копії статуту, установчого договору;
технічну довідку товарів, що підлягають контролю;
довідку щодо ступеня секретності товару;
перелік країн, в які (або з яких) передбачається здійснити експорт (імпорт) товарів, що підлягають контролю;
довідку з прізвищами посадових осіб, які організовують і забезпечують виконання суб'єктом підприємницької діяльності законодавства з питань експортного контролю.

Основна експертиза є обов'язковою для прийняття рішення щодо можливості видачі дозволу на здійснення експорту (імпорту) і транзиту конкретних товарів, що підлягають контролю. Основна експертиза в області експортного контролю проводиться на підставі документів, які пред'являються суб'єктом підприємницької діяльності для отримання дозволу на експорт (імпорт) і транзит товарів, що підлягають контролю. Обов'язковою умовою проведення зазначеної експертизи є наявність в переліку документів копії свідоцтва про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності в Держекспортконтролі, отриманого після проведення попередньої експертизи.

Отримання міжнародних сертифікатів

Міжнародний імпортний сертифікат - це державний документ України, який підтверджує зобов'язання українського імпортера імпортувати товари в Україну, а в разі, коли товари не будуть імпортовані в Україну, не направляти їх в інше місце без дозволу Держекспортконтролю.
Якщо умовою постачання товарів в Україну є оформлення українською стороною інших державних гарантій або зобов'язань щодо використання імпортованих товарів в пред'явлених цілях, такі гарантії або зобов'язання можуть бути оформлені як доповнення до імпортного сертифікату або як окремий документ.

Оформлення та видача зазначених документів здійснюється Держекспортконтролем на підставі пред'явлення українським імпортером у разі вимоги пред'явлення таких документів іноземним експортером або відповідним державним органом держави експортера.
Імпортний сертифікат або інший документ видається на один вид продукції за УКТЗЕД незалежно від кількості найменувань продукції, яка увійшла до зовнішньоекономічного договору (контракт). Імпортний сертифікат або інший документ оформляється у двох примірниках. Перший примірник імпортного сертифіката або іншого документа видається імпортеру для пред'явлення іноземному експортерові. Другий примірник імпортного сертифіката або іншого документа залишається в Держекспортконтролі.

Міжнародний імпортний сертифікат (МІС) або інший документ вважається дійсним у разі, коли він переданий компетентним державним органам держави експортера у термін не більше як шість місяців з дня його оформлення Держекспортконтролем.

Сертифікат підтвердження доставки - це державний документ, який підтверджує, що зазначений у ньому товар імпортований в Україну і прийнятий під режим експортного контролю України. Сертифікат підтвердження доставки надається тільки на імпортовані в Україну товари, на які Держекспортконтролем виданий імпортний сертифікат або інший документ. Оформлення та видача сертифіката підтвердження доставки здійснюється Держмитслужбою за заявою імпортера. Сертифікат підтвердження доставки оформляється в трьох примірниках.

Сертифікат кінцевого споживача (СКС) - це документ, яким кінцевий споживач вказує на місце встановлення (використання) і мета кінцевого використання товару і гарантує, що цей товар не буде використаний в інших цілях, ніж зазначені в сертифікаті, не буде передаватися іншому суб'єкту підприємницької діяльності на території України або реекспортований без дозволу Держекспортконтролю, а також бере на себе інші гарантії щодо імпортованого в Україну товару у разі, коли це передбачено умовами зовнішньоекономічного договору (контракту) згідно з вимогами держав - експортерів товарів.

Оформлення сертифіката кінцевого споживача здійснюється кінцевим споживачем. Сертифікат кінцевого споживача оформляється у трьох примірниках. Перший і другий примірники направляються кінцевим споживачем імпортеру товару, який передає перший примірник іноземному експортеру, а другий примірник - Держекспортконтролю разом із заявою на видачу імпортного сертифіката або іншого документа. Третій примірник залишається у кінцевого споживача товарів.

Селітра калієва (нітрат калію) є товаром подвійного використання (ТПВ) і без разового дозволу ДСЕКУ його імпорт та експорт буде неможливий. Нітрат калію використовується у хімічній, скляній, радіо- і електротехнічній, машинобудівній промисловостях, сільському та інших галузях народного господарства. Селітра калієва технічна має декілька назв-синонімів, а саме: калієва селітра, калій азотнокислий, калійна селітра, індійська селітра, калієва сіль азотної кислоти, нітрат калію технічний. Селітра калієва технічна (нітрат калію технічний) являє собою білі кристали або порошок з жовтувато-сіруватим відтінком, без запаху. Добре розчиняється у воді, є сильним окислювачем і реагує з горючими матеріалами та відновниками. Калієву селітру технічну, в залежності від призначення, виготовляють:
- марки А – для електровакуумної промисловості;
- марки Б – як компонент для виробництва порохів і спеціальних сумішей, для знебарвлення кришталевого скла, для зміцнення виробів зі скла;
- марки В - для виробництва емалей, термосолей, теплоносіїв і знебарвлення та освітлення технічного скла;
- марки СХ – для сільського господарства у якості мінерального добрива та роздрібного продажу.

Ангідрон (перхлорат магнію) є ТПВ, а отже його імпорт і експорт потребують отримання відповідного дозволу ДСЕК. Перхлорат магнію застосовується у якості реактиву в лабораторній практиці хімічної і піротехнічної промисловості. Ангідрон призначений для поглинання парів води в елементному аналізі органічних речовин при визначенні вмісту водню, а також для визначення абсолютної вологості повітря. Реєстраційний номер CAS 10034-81-8. Молекулярна формула: Mg (ClO4)2. Молярна маса - 223,21 г/моль. Характеристики: магній хлорнокислий безводний, сіль, біла пориста маса, дуже енергійно поглинає вологу (до 60% від своєї маси) зі створенням кристалогідрату, не розпливається. Температура плавлення – 251 град. С.

Триетаноламін чистий (технічний) є товаром подвійного використання, імпорт і експорт якого потребують отримання дозволу на імпорт та дозволу на експорт Держекспортконтролю. Здійснені передачі триетаноламіну підлягають міжнародній звітності, тому дуже ретельно контролюються як Державною службою експортного контролю, так і СБУ. Триетаноламін призначений для використання в текстильній і цементній промисловості, в виробництві змащувально-охолоджуючих рідин, косметичних товарів, товарів побутової хімії тощо. Триеталонамін – це продукт оксіетилювання аміаку. По ступеню частоти триетаноламін випускають чистий та технічний. Хімічна формула: C6H15NO3. Реєстраційний номер за КАС: 102-71-6. Молекулярна маса – 149. Температура самозаймання – 395о С. Температура кипіння – 360о С. Зовнішній вигляд: прозора в’язка рідина від безбарвного до темно-коричневого кольору або кристали від білого до коричневого кольору, без механічних включень. Можливий зеленуватий відтінок. Триетаноламін чистий: Масова доля триетаноламіну – 99,0%. Масова доля домішок (вода – не більше 0,2%, моноетаноламін, диетаноламін, триетаноламін моноетоксилат) – 1,0%. Триетаноламін технічний: Масова доля триетаноламіну – 85,0%. Масова доля домішок (вода - не більше 1,0%, моноетаноламін, диетаноламін, триетаноламін моноетоксилат) – 15,0%.

Нітроцелюлоза (нітрат целюлози, nitrocellulose) також контролюється з боку ДСЕКУ і використовується у різних галузях промисловості, у тому числі як компонент промислових вибухових речовин, у виробництві пластмас, кіно- і фотоплівки, захисних і декоративних лаків і емалей, клею, ґрунтовок, мастик, друкарських красках тощо. Нітроцелюлоза являє собою складні ефіри целюлози, які одержують шляхом обробки целюлози сумішшю азотної кислоти (HNO3) та сірчаної кислоти (H2SO4). Отриманий продукт багаторазово промивають водою, розчином соди, знову водою і, якщо необхідно, зневоднюють (наприклад, етиловим спиртом). Нітроцелюлоза поділяється на такі види:
- колоксилін (10,7 – 12,2% вмісту азоту)
- піроксилін №2 (12,2 – 12,5% вмісту азоту)
- піроксилін №1 (13,0 – 13,5% вмісту азоту)
Нітроцелюлоза є бризантною вибуховою речовиною. Основні властивості: теплота вибуху - 3600 кДж/кг; швидкість детонації 7,3 км/с (при щільності 1,2 г/см3); чутливість до удару 5-10% (вантаж 2 кг, висота падіння 25 см).

Біфторид амонію також є підконтрольним товаром і належить до солей фтористоводневої кислоти. Біторид амонію використовується у скляній промисловості, для травлення і полірування скляних і кришталевих виробів, в чорній і кольоровій металургії, в теплоенергетиці для очищення від накипу й дезінфекції труб водяних бойлерів, систем подачі води і генерації пари, в нафтовій галузі, в хімічній промисловості, як антисептик (для збереження шкіри і деревини), для регулювання ферментації (замість фтористоводородной кислоти), при фарбуванні (як протрава). Молекулярна формула біфториду амонію H5F2N.

Алюмінієвий порошок марки ПА-0, ПА-1, ПА-2, ПА-3, ПА-4, АПВ застосовуються в чорній металургії, хімічній промисловості, при проведенні зварювальних робіт і в піротехніці. При правильній ідентифікації даного товару, він не належить до товарів подвійного використання. Порошки алюмінієві згідно ГОСТ 6058-73 застосовується в чорній металургії, хімічній промисловості, при проведенні зварювальних робіт і в піротехніці. Порошки алюмінієві виготовлюється методом пульверизації розплавленого алюмінію. Порошок алюмінієвий марки ПА-0, ПА-1, ПА-2, ПА-3, ПА-4, АПВ виробляється з первинного алюмінію або його відходів. Має сіруватий колір з металевим відблиском. Має слоїсту нешарувату структуру у вигляді неоднорідних лусочок різної форми. Понад 95% частинок розміром 2500мкм. Не більше 5% частинок розміром не менше 2000мкм. Хімічний склад: Алюміній – 98%, Залізо – 0,35%, Кремній – 0,4%, Мідь – 0,02%, Волога – не більше 0,2%.

Стальний (металевий) прокат переважно не належить до товарів подвійного використання. Чавун переробний у чушках є первинним продуктом чорної металургії, використовується як первинний продукт для виробництва сталі. Заготовка прямокутна із сталі є напівфабрикатом виробництва сталі. Використовується в металургійній промисловості для подальшого переділу (виробництво арматури, катанки кутиків, швелеру, тощо). Заготовка квадратна та кругла гарячекатана із безперервнолитої сталі є напівфабрикатом виробництва сталі. Використовується в металургійній промисловості для подальшого переділу (виробництво безшовних труб). Заготовка трубна (кругла) сталева гарячекатана, прокат сталевий гарячекатаний круглий є напівфабрикатом прокатного виробництва. Використовується в металургійній промисловості для подальшої штамповки, обробки тиском, волочіння. Прокат круглий сортовий у прутках, арматурний прокат у прутках є продуктом прокатного виробництва, використовується в металургійній промисловості, будівництві (армування залізобетонних конструкцій). Швелери сталеві гарячекатані є продуктом прокатного виробництва. Використовуються в будівництві, суднобудівництві, сільському господарстві. Кутики сталеві гарячекатані двотаврові балки звичайної якості, смуговий профіль для електролізерів є продуктом прокатного виробництва. Використовується в алюмінієвій промисловості. Заготовка сталева осьова, Заготовка сталева безперервнолита (сляб), Прокат сталевий плоский (лист).

   
 
© ТОВ УкрРос 1993-2017. Всі права захищено.
 
 

Rambler's Top100